Як розмістити розетки на кухні

Для того щоб правильно спланувати розетки на кухні, спочатку необхідно визначитися з розміщенням шаф, тумб, техніки, тощо. Зробити хоча б попередній ескіз на основі якого можна розробити схему виводу розеток і електроживлення для кухонної техніки.Основні правила розташування розеток на кухні:

Не плануйте розетки безпосередньо за побутовими приладами, особливо це стосується посудомийної машини, вбудованого холодильника та духової шафи.

Розетку для посудомийної машини необхідно планувати в сусідній тумбі, розетки для вбудованого холодильника можна планувати в цокольному просторі (тобто розетка не має виступати більше 100мм від чистової підлоги) або сусідній секції (тумбі, пеналі) або вище висоти самого холодильника, але в цьому випадку враховуйте довжину кабелю з виделкою (чи вистачить його).


Розетки для духової шафи можна планувати також в цокольному просторі або сусідній тумбі.

ВИНЯТОК: Якщо духова шафа має підключення "на клему", тобто в неї нема виделки підключення, у цьому випадку можливо розташувати електроживлення в секції з духовою шафою.

Не зрізайте самостійно виделку! це призведе до втрати гарантії на побутові прилади. Краще оберіть модель, яка передбачає підключення "напряму" без виделки, якщо виникла така необхідність.

За вбудованою мікрохвильовою піччю, розташування якої планується в пеналі разом з духовою шафою, допускається розміщення розеток.


Для варильної поверхні

Електроживлення необхідно планувати навіть для газової поверхні - для підпалювача, є духові шафи до яких можна підключити електровідвод підпалювача. Для підключення електричної варильної поверхні, повинен бути передбачений кабель перетином 3x4мм при однофазному підключенні або 5x2,5мм при 3-х фазному, розташований за столом з варильною поверхнею, що виходить зi стіни на 1метр, на piвнi від підлоги 750мм.

Для витяжки необіхдно розмістити розетку посередині секції - де буде сама витяжка, а провід (або розетку) краще виводити вище за витяжку, на рівні 1880-1950мм від чистової підлоги.

Для підсвітки необхідно зробити відвід не менш ніж 20мм від низу верхньої секції. Оскільки зараз використовують підсвідку для кухні переважно LED, краще відразу вивести кабель під 12 вольт, перетином 2х0.75, а сам вимикач на робочу поверхню. Якщо цього не зробити, доведеться виводити вимикач безпосередньо на корпусі кухні, а всередині кухні розташовувати трансформатор (перехідник з 220 на 12 Вт).
Над робочою поверхнею, розетки необхідно розташувати якнайдалі від мийки і варильної поверхні. Ні в якому разі розетки не мають розміщуватися над варильною поверхнею або мийкою. Висота розеток від чистової підлоги, розраховується відносно висоти нижніх секцій кухні, зазвичай не нижче 1140мм від чистової підлоги (центр).


Не забудьте про розетки для діспоузера (подрібнювача харчових відходів) та фільтрувальної станції (за необхідності), їх розташовують в секції під мийкою.